×
The Witcher
IMDB : 8.3 - 2019
Kategori : AksiyonCinayet
Toplam Sezon : 1
Özet ve Detaylar

The Witcher, senaryosu Lauren Schmidt Hissrich tarafından yazılan ve Netflix’te yayımlanan fantezi drama türündeki Amerikan yapımı internet dizisi. Andrzej Sapkowski’nin aynı adlı kitap serisine dayanan dizinin ilk sezonu 20 Aralık 2019 tarihinde yayımlanmıştır.

Hikâye

Yalnız bir canavar avcısı olan Rivyalı Geralt, insanların yaratıklardan daha kötü olabildiği bir dünyada kendine yer edinmeye çalışmaktadır. Ancak kader onu, güçlü bir büyücüye ve tehlikeli bir sır saklayan genç bir prensese doğru savurur. Şimdi üçü birlikte, gitgide daha dengesiz bir yer hâline gelen Kıta’da yollarını bulmayı öğrenmelidir.

Yapım

Yapımcılar Netflix için Andrzej Sapkowski’nin The Witcher evrenine dayanan bir film projesi üzerinde çalışmakta iken Netflix Uluslararası Yapımlar Genel Müdür Yardımcısı Kelly Luegenbiehl, sekiz kitabın filme sığdırılmasının zor olacağı iddiasıyla film yerine dizi çekilmesi konusunda ön ayak olmuştur. Dizi çalışmasına dair ilk resmî duyuru Mayıs 2017 tarihinde gelmiş, aralık ayında ise Lauren Schmidt Hissrich’in dizi sorumlusu olduğu açıklanmıştır. Nisan 2018’de Schmidt Hissrich tarafından ilk bölümün senaryosunun tamamlandığı, ilk sezonunsa sekiz bölümden oluşacağına dair bilgilendirme yapılmıştır. 2017’de diziye yaratıcı danışman olarak katılan Sapkowski, Ocak 2018’de dizilerin hiçbir zaman kitaplarda anlatılana uymadığı şeklinde bir eleştiri getirerek dizi ekibinden ayrıldığını açıklasa da nisan ayında Schmidt Hissrich ile yaptığı görüşme sonrasında ekibe geri katılmıştır.

8.3
Imdb Puanı
8
Editör Puanı
Toplam 0 Yorum Var.
İçeriği Bildir
Popüler Diziler